Beyrut Turu3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama | 3 Gece 4 Gün
Tweetle! Paylaş! Tur Programını Yazdır
Beyrut Turu
Beyrut Turu
: Middle East Havayolları 2016 Hareketli
: Beyrut
Konaklama : 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Tur Süresi : 3 Gece 4 Gün
Hareket Tarihleri : 26 Ekim • 02, 09, 16, 23, 30 Kasım • 07, 14, 21, 28 Aralık [devamı...]
Hareket Noktaları : Atatürk Havalimanı
Ulaşım Şekli : Middle East Havayolları İle
Kişi başı : 399.00 € 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
399.00 €
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
Tur Programı
1. Gün: İSTANBUL – BEYRUT

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali kontuarında buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Middle East Havayolları tarifeli seferi ME 266 ile () saat 11:20’de Beyruta hareket. Yerel saat ile 13:05’de Beyrut'a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından havalimanından hareket ve şehir turu. Aracımızla yapacağımız kısa bir gezinti sonrası birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e (Downtown) gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır. Aracımızdan inerek ve yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak görev yapan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin camisi göreceğimiz yerlerin başında yer alıyor. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme Beyrut’ da otelimizde.

 

 


2. Gün: BEYRUT

Serbest uyanma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra (80 €) olarak düzenlenecek yemekli Jeita-Harissa-Byblos turuna katılabilirler. Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Turumuzun bitiminde otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra (75 €) olarak düzenlenecek Lübnan Gecesi'ne katılabilirler. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme Beyrut’da otelimizde.


3. Gün: BEYRUT

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra (80 €) olarak düzenlenecek öğle yemekli Baalbeck-Anjar-Ksara turuna katılabilirler. Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki zaman içerisinde harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze kadar sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile 532-537 yılları arasında inşası tamamlanan İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır. Şehirde ilk arkeolojik kazılar 1898 yılında Osmanlının izni ile Alman Kayzeri 2. Wilhem zamanında başlamıştır. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara şatosuna geçeceğiz. Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra 1857 yılından beri ürettikleri şaraplardan tatma ve satın alma imkânımız olacak. Bekaa vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, doğu-batı ve kuzey-güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a otelimize dönüş. Geceleme Beyrut’da otelimizde.


4. Gün: İSTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından öğleden önce odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olan ‘’Beidettine Sarayı’’ turuna katılabilirler (45 Euro). Osmanlı döneminde Lübnan Emiri Dürzî lider 2.Beşir Çehab tarafından yaptırılan ve 1812 yılında inşasına başlanan Beiteddine Sarayı; dıştan mütevazı görüntüsü ile içerisindeki zenginliği iyi saklamıştır. Lübnan’ın feodal mimarisinin en önemli eseridir. Tur sonrası transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Middle East HavayollarınınME 267 uçuşu ile saat 17:40’da İstanbul’a hareket, yerel saat ile19.30'da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Middle Est HY  ile Atatürk Havalimanı İstanbul – Beyrut – İstanbul (Atatürk Havalimanı)  parkurunda uçak bileti

Havalimanı vergileri

Belirtilen kategori otellerde seçilecek kategori otelde 3 gece konaklama

Alan/otel/alan transferleri

Şehir Turu

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)

Müze ve ören yerleri girişleri

Rehber ve şoför tipleri

Seyahat Sağlık Güvence Paketi 15 € -65 yaş ve üzeri 30 €

TUR HAREKET DETAYLARI
Tur Hareket Tarihleri:
26 Ekim • 02, 09, 16, 23, 30 Kasım • 07, 14, 21, 28 Aralık
Tura Katılım Noktaları:


  Bu program 19.10.2017 Perşembe tarihinde yayınlanmış olup, bu tarihten önceki sirküleri geçersiz kılar.

  FİYATLAR  Tüm Hareket Tarihleri

  26 Ekim • 02, 09, 16, 23, 30 Kasım • 07, 14, 21, 28 Aralık
  Turkiye Cumhuriyeti vatandaslari icin vize uygulamasi bulunmamaktadir minimum 6 ay gecerli pasaportlariniz ile seyahat edebilirsiniz. 

  Gün içerisindeki kur değişiklikleri “TL” fiyatlara yansıtılacak olup, ödeme anındaki kurlar geçerli olacaktır.   

  Otellerde 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olduğundan, 3. yatak standart yataktan küçük açılır kapanır yatak olabilir. Bazı otellerde ise 3. yatak uygulaması olmamaktadır. 

  Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun  tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. 

  Dış nedenlerden dolayı Ultragezi programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  Tura katılımın yeterli sayıda olmaması durumunda Ultragezi  iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 3 gün önce bildirecektir. 

  Ultragezi, kategorisi aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

  Ekstra turlar belli bir katılım şartı ile düzenlenir. Katılımın yetersiz olduğu durumlarda düzenlenemez. Katılımcı sayısının yetersiz kaldığı durumlarda fiyatlar rehber tarafından revize edilip yeni bir düzenleme yapılabilir.

  Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kent girişlerinden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

  Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Ultragezi sorumlu değildir. 

  İptal ve değişiklik durumunda “ULTRAGEZİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ” maddeleri geçerlidir.

  FOTOĞRAF GALERİSİ

  YORUMLAR

  Tur Hakkında Düşünceleriniz

  Ad Soyad
  Mesajınız
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
   


  Beyrut Turu
  Beyrut Turu
  26.10.2017
  3 Gece 4 Gün
  399.00