Karadeniz Batum Turu 5 Gece 6 Gün4 Yıldız Otellerde 4 Gece 5 Gün Konaklama | 5 Gece 6 Gün
Tweetle! Paylaş! Tur Programını Yazdır
Karadeniz Batum Turu 5 Gece 6 Gün
Karadeniz Batum Turu 5 Gece 6 Gün
: İstanbul Hareketli 5 Gece 6 Gün
: Ordu - Giresun - Trabzon - Rize - Batum
Konaklama : 4 Yıldız Otellerde 4 Gece 5 Gün Konaklama
Tur Süresi : 5 Gece 6 Gün
Hareket Tarihleri : 21, 22, 28, 29 Ekim • 04, 05, 11, 12, 18, 19, 25, 26 Kasım [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul
Ulaşım Şekli : Lüx Araçlar İle
Kişi başı : 622.00 TL 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
622.00 TL
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

» KARADENİZ HAKKINDA

Ülkemizin her karış toprağı farklı tatlar bırakır ağzımızda . Ama bir Karadeniz var ki insanlarının da doğasının da hırçın denizinin de şanı dünyayı sarmış. Peki bu Karadeniz nasıl bir yerdir? İşte Cennetten bir parça Karadeniz. 

 

         Adı gibi Karadır denizi çoğu zaman hırçındır dalgaları, bazen bir bakmışsınız tek kıpırtı olmaz sakinleşir ama bilemezsin ne zaman durur ne zaman kudurur dalgaları belli olmaz Karadeniz’e, asidir Karadeniz sadece kendi istediğini yapar ister durur ister kudurur. 

        

         Günlerce yağmur yağar ama hiç umudunu yitirmeden bekleyip güneşin çıkışını yağmurda da mutlu olmayı bilir insanları. Yağmuru da güzeldir Karadeniz’in güneşi de karıda . 4 mevsim hiç bıkmadan sevebilirsin Karadeniz’i . Yayları ah o yaylaları alabildiğine yeşil, arada akan akarsuları minik şelaleleriyle sislerin için de uçsuz bucaksız gibi görünen o yaylalar. Bir kere daha aşık eder Karadeniz’e insanı.

 

         Karadeniz durmaz hep çalışır hep bir şeyler üretir sunar sofrana. Çay ,fındık , tereyağ peynir, fasulye ,karalahana ne istersen bol bol üretir ürettirir. Boş durmaz her mevsiminde başka bir mahsulü salar kucağına. Ağaca çıkarsın, dalından incirini de, kirazını da yersin organik organik. 

 

         Bir de Karadeniz insanları vardır ki… Enteresan fikirlerin mucitleri, fıkraların baş karakterleridir çoğu zaman; ama bir de işin diğer tarafı var. Erkekleri gözü pek ve cesur , Kadınları her işi en iyi yapan. Değme şehir erkeğinin tek başına yapamayacağı şeyleri hiç tereddüt etmeden yapacak kadar güçlü ve becerikli. Evinin odununu da keser, mis kokulu yemeklerini de yapar, çocuklarında bakar Karadeniz kadını.

 

         Karadeniz insanı misafirperverdir. Karadeniz’den geçerken aracınız bozulabilir mesela , yada yol boyunca yemek yiyecek yer yoktur. Bir köyüne girip kapıyı çalmanız yeterli. Hem karnınızı doyurur hem ruhunuzu Karadeniz insanı. Sevecendir insan sever, paylaşmayı sever. En önemlisi de heybesine dost kardeş biriktirmeyi sever Karadeniz uşakları…

 

         Hüzün kokusu eksik olmasa da Karadeniz’de eğlencenin en hası da Karadeniz’dedir. Çaldılar mı kemençeyi çaldılar mı tulumu çıktılar mı horon etmeye ne dert kalır ne tasa. Saatlerce vura vura ayaklarını yere horon ederler. Bu arada özel bir not HORON TEPİLMEZ Horon edilir.

 

         Yazılacak daha nice şeyler var ülkemizin asi, hırçın ama bir o kadarda naif çocuğu Karadeniz için. Bu yüzden Sizi Karadeniz’i okumaya değil yaşamaya davet ediyoruz.

Tur Programı
1. Gün: HAREKET

* 22:00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı (Zeytinburnu Metro İstasyonu Yanı)
* 23:00 Harbiye Tatilbudur.com Ofisi Önü (Harbiye Askeri Müze Karşısı)
* 23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)


Yukarıdaki biniş noktalarından hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün:

00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti), 00:30 Çayırova Mc Donald?s, 01:15 İzmit Halkevi Duraklarından (Asya Otel Karşısı) katılacak olan misafirlerimiz ile birlikte Bolu - Gerede - Tosya üzerinden üzerinden otobüs içi ikramlar eşliğinde Amasya'ya gece yolculuğu yapıyoruz. Sabah yolda dinlenme tesisinde yapacağımız serbest kahvaltı ( ekstra) molasının ardından Şehzadeler Diyarı Amasya'ya ulaşıyoruz. Osmanlı Devletinin arka bahçelerinden olan ve Yeşilırmak'ın şekillendirdiği bu güzel şehirde ilk olarak Ferhat'ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı'nı ve Aşıklar Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Bu aşk hikayesini bir de rehberimizden dinledikten sonra Selçuklu Valilerinden Torumtay'ın yaptırdığı Gök Medrese Cami'ni ve Torumtay'ın Türbesi'ni aracımızdan panoramik olarak görerek Amasya Müzesi'ne geçiyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait Arkeolojik, Etnografik, Sikke, Mühür, El Yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Ardından Osmanlı Sultanı II. Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı Amasya'ya armağan olarak 1482-1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet'e yaptırılan II. Beyazıt Külliyesi'ne gidiyoruz. Külliye içerisinde bulunan Cami'yi gezip, Kütüphane, Aşevi gibi yapıları gördükten sonra Yeşilırmak'ın kıyısına yürüyoruz. Burada ilk olarak Amasya Kalesi'ni, Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığı'na ait Kaya Mezarları'nı ve Yalı Boyu evlerini panoramik olarak görüp, rehberimizden bilgilendirmemizi alıp resimlerimizi çektikten sonra Şehzadeler Yolu'na doğru Yeşilırmak kıyısında yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehzadeler Yolu'nda sizleri Amasya'da şehzadelik yapmış Osmanlı Padişahlarının büstleri karşılayacak. Burada resimlerimizi çekerek yürüyüşümüze devam ederek Roma döneminden kalan eserlerden hala kullanılmakta olan Alçak Köprü'ye ulaşacağız. Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz. Sonra 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı ziyaret edip Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesinin yapım hikayesini rehberimizden dinliyoruz ve daha sonra aracımızdan geçerek Amasya'dan ayrılıp Samsun'a gidiyoruz. Kurtuluş Savaşının başladığı yer olan ve Atatürk'ün şehri Samsun'da, şehrin simgesi olan Atatürk Heykeli önünde çekineceğimiz hatıra fotoğrafı sonrasında Doğu Park'ta yer alan Bandırma Vapuru'na gidiyoruz. Buradaki ziyaretimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


* Sabah Kahvaltısı: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır.(Ekstra)
* Öğle Yemeği: Amasya’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah: İstanbul - Amasya - Samsun / 908 KM
* Konaklama Oteli:Samsun My House Hotel - Samsun Amisos Hotel - Fatsa Yalçın Hotel Resort3. Gün:

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Trabzon'a hareket ediyoruz. Ordu Giresun üzerinden yolculuğumuzu gerçekleştirirken Giresun Kalesi'ni, Topal Osman Anıtı'nı, Gogora Kilisesi'ni görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele ve Vakfıkebir rotasını izleyip Akçaabat'a ulaşıyoruz. Akçaabat'ta öğlen yemeği molası vererek sizlere Akçaabat Köftesinin tadına bakma şansını sunuyoruz. Yemek molamızın ardından aracımıza geçerek Uzungöl'e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında Memiş Ağa Konağı'nı panoramik olarak görüp Of'a ulaşıyoruz. Sonrasında Solaklı Vadisi'ni takip ederek Dernekpazarı ' Çaykara - Taşkıran üzerinden Uzun Göl'e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz.


Uzun Göl’de geçireceğimiz keyifli dakikaların sonunda Soğanlı Tapanos – Lustra Karaster – Demirkapı Yayla Turumuza başlıyoruz.(extra 30 TL) Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Dileyen misafirlerimize Kaçkar Dağları manzarası eşliğinde horon vurmasını öğretiyoruz. Şelaleler ve rengarenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzun Göle geri dönüyoruz. Minibüslerden aracımıza geçerek Uzun Göl’den ayrılıyoruz. Hapşiyaş Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Çayın başkenti Rize’den geçerek Hopa’daki otelimize gidiyoruz.


* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Akçaabat'ta menü olarak alınacaktır.(Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah: Fatsa - Ordu - Giresun - Trabzon - Rize - Hopa / 397 KM
* Konaklama Oteli: Hopa Cihan Otel – Terzioğlu Otel – Ayder Altıparmak Otel – Vesile Otel – Serender Otel – Çamlıhemşin Livadi Bungalow


4. Gün:

ÖNEMLİ UYARI: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Batum’a girişler sadece üzerinde T.C. Kimlik Numarası yazan Nüfus Cüzdanları ile ya da pasaport ile gerçekleşebilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile ( ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. T.C. Vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapabilirler. Yıpranmış Kimlikler ( kesilmiş, pvcsi bozulmuş ) ve kimliğindeki resmi çok eski olan misafirlerimiz Gürcistan gümrüğünden geçiş izni alamamaktadır. Misafirlerimizin tur öncesi kimliklerinde belirtilen sorunları ortadan kaldırmak adına kimliklerini yenilemeleri tavsiye edilir. 16 TL olan çıkış ücreti misafir tarafından ödenir. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Ayrıca Batum'a geçiş yapacak 18 Yaş Altı (Bebek Dahi Olsa) misafirlerimizin kimliklerinde resim bulunması gerekmektedir. Belirtilen eksiklikler sebebiyle Gürcistan’a giriş yapamayan misafirlerimizin sorumluluğu kendilerine aittir.


Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Sarp Sınır Kapısına doğru yola çıkıyoruz. Giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa`nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Kale gezimizin ardından Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni, Çoruh üzerindeki eski ve yeni Gonio Köprüsü'nü görerek Batum merkezdeki Orta Camii’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında Meryem Ana Katedrali’ni aracımızdan görme şansına sahip oluyoruz. Batum’daki turumuzun bundan sonrasını Batum sokaklarında yürüyerek gerçekleştireceğiz ilk durağımız ise Orta Camii olacak. Ardından Türk Sokağı, Piazza Meydanı, Piazza Saat Kulesi, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Poseidon Anıtı Tiyatro Binası, Batum Limanı sırasıyla göreceğimiz diğer noktalar olacak. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından aracımıza geçerek Sarp Sınır Kapısı’na hareket edeceğiz. Yolculuğumuz esnasında Alfabe Kulesi’ni, Ters Süt Şişesi şeklindeki Adalet Sarayı’nı, Ters Bina’yı ve daha nice enteresan karaktere sahip yapıyı göreceğiz. Bu keyifli yolculuğun ardından Sarp Sınır Kapısı’nda ülkemize geçiş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından aracımıza geçerek Ardeşen üzerinden UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisine geliyor öğle yemeğimizi Fırtına Deresi’nin kenarında alıyoruz. Yemek molamız sonrasında dileyen misafirlerimiz için farklı (extra) tur alternatiflerimizi değerlendiriyoruz.


1.Alternatif:Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan ZİLKALE ve Mollaveis Köyü, Şenyuva Köyü gezisi kişi başı 35 TL


Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva köyünü görerek Fırtına Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye geçiyoruz.(Zil Kale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız.)Zilkale’de geçireceğimiz zaman sonrası Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra Karadeniz Bölgesi’nin en büyük taş köprülerinden biri olan Şenyuva Köprüsü’ne kısa bir yürüyüş ile geçiyoruz. Köprüde size vereceğimiz zaman sonrası minibüslerimize geçerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz.


2.Alternatif: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG kişi başı 50 TL


Dileyen misafirlerimizle konusunda uzman eğitmenlerimizden alacağımız brifing sonrası Fırtına deresiniz coşkun sularında rafting yapıyoruz.


Gezilerimizin ardından yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Ülkemize -Altın Ayı- ödülünü getirmeyi başaran -Bal- filminin de çekimlerinin gerçekleştiği Çamlıhemşin’den geçerek Bölgedeki taş köprülerin en güzel örneklerinden olan Hala Köprüsünde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylasına varıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi ve diğer irili-ufaklı şelaleri görüyoruz. Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezileri sonrası yayladaki serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli sohbetler yapabilirsiniz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Ayder Kaplıcalarından faydalanabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında tulum ve horonla eğleniyoruz. Unutmayın horon tepilmez, vurulur.


* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Batum'da menü olarak alınacaktır.(Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah: Batum - Hopa - Ardeşen / 150 KM
* Konaklama Oteli:Hopa Cihan Otel – Terzioğlu Otel – Ayder Altıparmak Otel – Vesile Otel – Serender Otel – Çamlıhemşin Livadi Bungalow


5. Gün:

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında ünlü Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize Bezlerinin sunulduğu mağazalara geçip, alışveriş molası veriyor. Sonrasında Çayın başkenti’ ne gidiyoruz. Rize’de 1896 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından yaptırılmış tarihi binadaki Müze’ yi ziyaret ediyoruz. Ardından Sürmene’ye hareket ediyoruz. Sürmene’ye ulaştığımızda dünyaya adını duyurmayı başarmış el yapımı Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapmak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Trabzon Şehir merkezine geliyoruz. Trabzon'da ilk durağımız Ayasofya oluyor. Komnenos Krallığı döneminde yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesinde mola veriyoruz. Burada gümüş, telkari ve ülkemizde sadece Trabzon'da üç aile tarafından yapılan Kazaziye Sanatının inceliklerini öğrenip alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Yolculuğumuz esnasında Yavuz Sultan Selim’in annesi Gülbahar Hatun için yaptırdığı Cami ve Türbeyi, Zağnos Vadisi’ni ve Trabzon Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Soğuksu mevkiine ulaştığımızda Ladin ağaçları arasından geçerek Bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk'e hediye edilen Atatürk Köşkü ziyaretimizi gerçekleştirip Zamanımızın bitiminde aracımıza geçerek otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Trabzon’da menü olarak alınacaktır.(Ekstra)
* Akşam Yemeği:Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah: Ayder Yaylası - Rize - Sürmene - Trabzon / 252 KM 
* Konaklama Oteli: Trabzon Konak Park Hotel - Zitaş Otel Zigana Tatil Köyü - Trabzon Biltepe Otel


6. Gün:

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka'ya geri dönüyor ve Coşan Dere'yi sağımıza alarak Altındere Vadisi boyunca ilerliyoruz. Sonrasında otobüsümüzden iniyor ve Karadağ'ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırı'na dileyen misafirlerimiz minibüs ile dileyen misafirlerimiz 1.200 metrelik patika ile Ladin ve Kayın ağaçlarının arasında yürüyerek çıkıyoruz. Karadağ'ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Rehberimizin manastır hakkında vereceği bilgilendirme sonrasında fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri restorasyon ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan manastır içerisine ziyaret yapılamamaktadır. Hava şartları dâhilinde, sis olmazsa manastırı sadece dışardan fotoğraflama şansımız olacaktır. Altındere Milli Park girişinin kapalı olması durumunda ise Karaca Mağarası programı yapılacaktır.)Serbest zamanımızın bitiminde yemek molası veriyoruz. Molamızın bitiminde Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. İsmi Arapça Hamse (Beş) Köyden gelen Hamsi köyü panoramik olarak görüp meşhur sütlacının tadına bakmak için Kardak Tesisleri’nde kısa bir mola vereceğiz. Ardından Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2.032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1.690 metre uzunluğundaki Zigana Tüneli'nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında aracımıza tekrar biniyor ve Ordu’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında ülkemizin enerji ihtiyacını karşılayabilmek için Harşit Çayı üzerine yapılan Torul ve Kürtün Baraj ve göletlerini görme şansına sahip oluyoruz. Ordu’ya ulaştığımızda sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Karadeniz'deki en büyüleyici noktalardan biri olan 485 metre yükseklikteki Ordu Boztepe'ye teleferik ile harika Karadeniz ve Ordu manzarasını izleyerek çıkabilirler. Zamanımızın bitiminde aracımızda buluşarak fındık alışverişi yapabilmeniz için Fındık Diyarı’nda bir mola veriyoruz. Molamızın ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyoruz. Misafirlerimizin güvenliği açısından almış olduğumuz noktalar dışında başka bir durak noktasında bırakamıyoruz. Bir başka organizasyonda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz. Not: Bu akşam herhangi bir otel konaklaması yoktur.


* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Trabzon'da menü olarak alınacaktır.(Ekstra)
* Akşam Yemeği: Mola Yerinde serbest alınacaktır.(Ekstra)
* Güzergah: Trabzon - İstanbul 1100 Km.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama              
*Mercedes Tourısmo veya Travego Vb. Otobüsler İle Ulaşım
*Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri       
*Otobüs İçi İkramlar      
*Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı                     
*Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği 
*Ek Hizmetler
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri – Batum Turu
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Tüm Öğlen Yemekleri                     

*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*Tüm Özel Harcamalar  

*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar               

*Yurt Dışı Çıkış Harcı

TUR HAREKET DETAYLARI
Tur Hareket Tarihleri:
21, 22, 28, 29 Ekim • 04, 05, 11, 12, 18, 19, 25, 26 Kasım
Tura Katılım Noktaları:


  Bu program 19.10.2017 Perşembe tarihinde yayınlanmış olup, bu tarihten önceki sirküleri geçersiz kılar.

  FİYATLAR  Tüm Hareket Tarihleri

  21, 22, 28, 29 Ekim • 04, 05, 11, 12, 18, 19, 25, 26 Kasım
  » ÖNEMLİ BİLGİLER

  Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Turlarımızda her gün iki sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda  misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 

  T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

   

  » TAVSİYELER

    Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

   

  » KULLANILACAK ARAÇLAR

  Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır.

   

  28 kişi ve üzeri Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir

  27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

  15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Wolt araçlar kullanılır.

   

  MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

  46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

   

  MAN FORTUNA 

  46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

   

  MİTSUBİSHİ SAFİR 

  46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

   

  ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

  27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

   

  MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN WOLT

  15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su ünitesi

   

  Yayla Minibüsler: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2006 model ve üstü araçlardır.

  FOTOĞRAF GALERİSİ

  YORUMLAR

  Tur Hakkında Düşünceleriniz

  Ad Soyad
  Mesajınız
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
   


  Abant Safranbolu Turu
  Abant Safranbolu Turu
  21.10.2017
  1 Gece 2 Gün
  199.00 TL
  Karadeniz Batum Turu 5 Gece 6 Gün
  Karadeniz Batum Turu 5 Gece 6 Gün
  21.10.2017
  5 Gece 6 Gün
  622.00 TL